Międzynarodowe Jesienne Warsztaty Fotograficzne „Jesienne nastroje”

Od 4 do 6 listopada uczestniczyłem w VII Międzynarodowych Jesiennych Warsztatach Fotograficznych „Jesienne nastroje” w Janowie Podlaskim.

Wzięło w nich 35 fotografików z Białej Podlaskiej (Fotoklub Podlaski), Radzynia Podlaskiego, Lublina, Warszawy, Siedlec, Terespola, Radomska, a także Ukrainy i Białorusi. Warsztaty prowadzili: Robert Dejtrowski z Warszawy zajmujący się fotografią krajobrazową i przyrodniczą oraz Roman Kravchenko z Ukrainy prezentujący pokaz techniki fotograficznej zwanej „mokrą płytą kolodionową”.

Podczas warsztatów obejrzeliśmy dwie wystawy zdjęciowe, których autorami byli Jarek Kurzawa oraz Siarhei Charanovich. Do późnych godzin nocnych uczestniczyliśmy w pokazach prezentacji multimedialnych – bardzo różnorodnych i wciągających 🙂

Tradycją jest otwarcie wystawy zdjęć z poprzednich Warsztatów – wydarzenie to odbywa się w siedzibie Stowarzyszenia Turystyczno- Kulturalnego w Janowie Podlaskim zwanej Starą Plebanią. Wystawa otwarta w tym roku zatytułowana była „Portret i odcienie jesieni”. Podczas wernisażu Małgosia Piekarska – szefowa Fotoklubu Podlaskiego otrzymała z rąk Andrzeja Leńczuka – przedstawiciela Marszałka Województwa Lubelskiego nagrodę dla Fotoklubu za 20 lat działalności. Przed uczestnikami wystąpił zespół śpiewaczek ludowych z Jakówek oraz Zdzisław Marczuk, skrzypek i harmonista z Zakalinek wraz ze swoją uczennicą. Zebrani posłuchali również poezji Marianny Kołodziuk z Janowa Podlaskiego. Występ skutecznie poderwał wszystkich do zabawy 🙂 Nie zabrakło oczywiście poczęstunku, a pyszne babeczki zniknęły błyskawicznie.

Galeria z Warsztatów zawiera ekspresowy przegląd tego, co się działo, natomiast fotografie plenerowe zdecydowałem się umieścić jako osobne galerie ze względu na pewne logiczne całości 🙂

Dodaj komentarz